Home
  Objednávka
  Podmínky rezervace
  Ceník
  Turistika
  Okolní příroda
  Fotogalerie
  Kontakt

 

 

Chlum u Třeboně

Facebook

Google map


Pěší turistika

Chlum u Třeboně je ideální základnou k podnikání jednodenních tůr, protože v jeho okolí je bezpočet krásných míst stojících za návštěvu.
K této aktivitě výborně poslouží několik již vydaných map, další aktualizovaná se připravuje.
Můžete svůj výlet orientovat rovnými hrázemi rybníků lutovské kaskády přes novořeckou hráz, lužními lesy až do Třeboně.
Pohraničními lesy a vitorazskou vrchovinou se můžete vydat na jihozápad přes malebnou říčku Dračici, dále na Františkov, po cestě navštívit oboru s jeleny a daňky a přes Klikov se purkrabskými lesy vrátit zpět.
Naopak severovýchodně přes Staňkov a Dubovici můžete navštívit lesní hotel Peršlák, v jehož bezprostřední blízkosti se nachází nejsevernější bod Rakouska.
Tři kilometry od Chlumu u Třeboně je od května do října otevřen hraniční přechod s Rakouskem pro pěší a cyklisty. Přes tento přechod vede cesta nejen do 7km vzdáleného malebného městečka Litschau, ale dále můžete navštívit i jiné zajímavosti, jako např. obec Heidenreichstein se zachovalým středověkým hradem.
Pro Staňkov a ostatní obce v okolí Chlumu u Třeboně platí v podstatě totéž, můžete se zde pohybovat celé dny a rozmanitost místní přírody vás bude překvapovat neustále něčím novým

Cykloturistika

Okolí Chlumu u Třeboně je naprosto ideálním místem pro provozování cykloturistiky. Nejen kvůli krásné přírodě, rozmanitosti terénu (vybere si zde jak rodinka, tak i náročný "biker"), ale také pro dobře značené stezky a asfaltové lesní cesty (pozůstatek Pohraniční stráže).
Pro cyklisty je vyznačena východně od Třeboně Naučná stezka Okolo Třeboně, která si klade za cíl umožnit obyvatelům a návštěvníkům Třeboňska poznání alespoň části jeho přírodních krás a zajímavostí. Protože je třeboňská krajina a příroda odedávna spjata s člověkem, setkává se tu návštěvník i s ukázkami jeho činnosti, ať již dávné nebo současné, kladné či záporné. Stezka vytváří okruh dlouhý 39 km, na němž je 22 zastávek vybavených informačními tabulemi. Je značena čtvercovou bílou značkou se šikmým pruhem. Cyklistická stezka využívá málo frekventovaných asfaltových silnic III. třídy a zčásti také lesních cest a hrází rybníků. Pouze nepatrné úseky vedou po silnicích II. třídy. Po dlouho trvajících deštích je nutno počítat s horší průjezdností nezpevněných cest. Trasu dobře zvládnou i méně zdatní cykloturisté, protože je vedena v převážně rovinatém terénu. V polovině, přibližně na 22 km, se ve vesnici Lutová protíná tato naučná stezka se značenou přípojkou na dálkovou značenou stezku Greenway Praha – Vídeň, jejíž nejbližší bod je poblíž Nové Bystřice.

Kromě této naučné stezky je v oblasti podél hranic s Rakouskem mezi Novou Bystřicí, Chlumem u Třeboně a Českými Velenicemi vyznačeno množství cyklotras, které dávají možnost poznat dříve nepřístupné pohraniční lesy.

Vodáctví

Každý se zájmem o tento sport zná Lužnici, kdo ne, měl by ji vyzkoušet. V horní části této řeky najdete neporušené přírodní břehy, chráněné živočichy a rostliny. Začíná se sjíždět ze Suchdola nad Lužnicí, hned po začátku řeka meandruje až k jezu Pilař (Hostinec Na Cirhance). Přes tento jez je třeba lodě přenést a po chvilce plavby jste u vodáckého tábořiště Majdalena. Toto tábořiště vám nabídne do dalšího dne vše potřebné k přenocování. Další trasu si při dobrém stavu vody můžete vybrat.

Stará řeka – (nutno dostatek vody pro sjízdnost) meandry stejnojmennou rezervací, přes rybník Rožmberk do obce Lužnice. Patří k nejromantičtějším úsekům celé Lužnice.

Nová řeka – 14 km úsek rychlejší vody, která vás donese do Nežárky.

Ostatní:
Okolní lesy, hráze rybníků a remízky ve správné době poskytují bohatou úrodu hub a borůvek. Je vcelku jedno jakým směrem se vydáte sbírat.

                                              home  -  objednávka  -  podmínky rezervace  -  ceník  -  turistika  -  okolní příroda  -  fotogalerie  -  kontakt

Dokempu.cz ABA.cz eKempy.cz RekreacniUbytovani.cz CzechCamping.com Naryby.cz Kamsi.cz

)